Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Něco málo o Andynce

Andy se narodila 17.10. 2007 nedaleko Benešova u Prahy. Jejími rodiči jsou Xanada Zóna Bulls a velmi úspěšný pracovní pes Atrix Pesula.

                  

Domů jsem si Andynku přivezla těsně před Vánoci a všichni si ji okamžitě zamilovali. Byla strašně moc hodná, venčení zvládla během týdne (i když sem tam se jí nějaká ta nehoda stala) a první noc v novém domově prospala zachumlaná v dece a ani se neprobudila.
Ani později s ní nebyly žádné problémy, nikdy nic nezničila a nerozkousala, všímala si jen svých hraček a to ostatní ji nezajímalo. A když potom přišel čas nechat ji doma samotnou, ani s tím nebyl žádný problém - naučila se celé dopoledne prospat a nikdy neudělala doma v době mé nepřítomnosti loužičku.
Na cvičáku jsme byly jednou (vůbec ji to tam nebavilo) a stejně s ní můžu jít bez problémů po ulici bez vodítka a ona se drží u nohy. S přivoláním také není žádný problém, nikdy jsem ji to neučila, ale nosím si sebou v kapse dobrotky, za kus žvance udělá cokoliv

Jinak je to neunavitelná ďáblice, která spolehlivě pobaví celou rodinu. Pravidelně si ji beru na vyjížďky s koňmi, což ji strašně baví a vydrží běžet bez problémů několik hodin. Denně potřebuju hodně pohybu a pozornosti, ale pokud se jí toho dostane, doma si lehne a není o ní vědět. S ostatními psy nemá problém (akorát některé fenky jsou jí od pohledu nesympatické) a svoje lidi zbožňuje, i když k cizím se nehrne.

Nicméně si myslím, že ačkoli je to podle mého s důslednou výchovou bezproblémový pes, měl by každý zájemce o toto plemeno nejprve zvážit, zda má opravdu dostatek času a chuti se svému čtyřnohému kamarádovi věnovat. Je to pes, který potřebuje opravdu hodně pohybu a pokud mu ho nedopřejete, umí být pěkně otravný.

 

S Andy jsem úspěšně absolvovala několik výstav, ale očividně ji to vůbec nebavilo, takže jsme absolvovaly jen výstavy nutné pro uchovnění (více v sekci Výstavy).

 

V současnosti je Andy trikolorní hladkosrstá chovná fena, která má v kohoutku 26,5 cm  a je plnochrupá (chybí jí jen M3). 

TOPlist